Porady pożyczkowe

Jak zbudować dobrą historię kredytową?

19/03/2019

Jak zbudować dobrą historię kredytową?

Pozytywna historia kredytowa to podstawa przy zaciąganiu zobowiązań finansowych. Ma istotne znaczenie dla banków i firm pożyczkowych. Aby zbudować dobrą historię kredytową, należy spłacać posiadane kredyty czy pożyczki w terminach. Nie wolno również przekraczać limitów kredytowych. Co jeszcze ma wpływ na budowanie historii?

Pożyczka pozabankowa ulega przedawnieniu po 3 latach.

13/02/2019

Kiedy dług ulega przedawnieniu?

Przedawnienie pożyczki określają przepisy prawne zawarte w Kodeksie cywilnym. Po wprowadzeniu w życie ustawy z dnia 9 lipca 2018 roku, podstawowe terminy przedawnienia wynoszą 3 i 6 lat. Przedawnienie inaczej wygląda w przypadku chwilówek, a inaczej w przypadku pożyczek ratalnych.

Jeśli pożyczamy powyżej 500 zł, to należy sporządzić pisemną umowę.

30/01/2019

Umowa pożyczki – najważniejsze elementy

Umowa pożyczki może zostać sporządzona zarówno ustnie, jak i pisemnie. Pamiętajmy, aby zawierając ją na papierze, uwzględnić w niej wszystkie parametry pożyczki.

RRSO oznacza całkowite koszty pożyczki.

16/01/2019

Co oznacza RRSO?

Jak obliczyć całkowity koszt kredytu samodzielnie? Wystarczy skorzystać z kalkulatora RRSO czy specjalnego wzoru matematycznego. Musimy do tego znać kilka parametrów naszej pożyczki.

Instytucje pozabankowe honorują wszystkie formy zatrudnienia.

02/01/2019

Pożyczka bez umowy o pracę – czy dostanę kredyt na umowę zlecenie?

Banki nie honorują wszystkich form zatrudnienia. Pożyczka bez umowy o pracę, jest dostępna tylko w instytucjach pozabankowych. Najczęściej jest udzielana bardzo dobrych warunkach. Warto je poznać!

Zawezwanie do próby ugodowej nazywane jest też postępowaniem pojednawczym.

19/12/2018

Wniosek o zawezwanie do próby ugodowej – czym jest i jak napisać?

Zawezwanie do próby ugodowej to szansa na porozumienie między pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą. Postępowanie pojednawcze jest jednak kosztowne. Jego cena zależy od wartości roszczenia.

Niektóre firmy udzielają pożyczek bez konta bankowego.

05/12/2018

Pożyczka bez konta bankowego i przelewania grosza

Pożyczka bez konta bankowego to rozwiązanie dla tych osób, które nie posiadają rachunku ROR lub nie chcą, aby pożyczkodawca miał wgląd w historię ich płatności. Pożyczkę bez weryfikacji konta bankowego oferują tylko wybrani pożyczkodawcy.

Jednym ze sposobów na zwiększenie zdolności jest spłata poprzednich zobowiązań finansowych.

21/11/2018

Jak zwiększyć zdolność kredytową?

Chcąc poprawić swoją zdolność kredytową musimy pamiętać, aby najpierw spłacić wszelkie zaległości. Korzystna będzie także zmiana formy zatrudnienia na umowę o pracę oraz znalezienie dodatkowego źródła dochodu. Od zdolności kredytowej zależy to, czy pożyczka lub kredyt zostaną nam przyznane.

Czek giro - co to jest?

06/11/2018

Czek GIRO – co to jest?

Co to jest czek GIRO? To sposób na odbiór pieniędzy z pożyczki w placówce poczty. O pożyczkę z odbiorem na poczcie może starać się każdy, kto spełnia wymagania pożyczkodawcy. Jak zrealizować czek GIRO?

Pożyczka na dowód bez zaświadczeń

24/10/2018

Pożyczka na dowód – czy dostanę kredyt bez zaświadczeń?

Pożyczka na dowód jest rozwiązaniem dla osób, które potrzebują szybko uzyskać gotówkę. Pamiętajmy, aby wykazać przed swoim pożyczkodawcą otrzymywanie stałego dochodu. Wystarczy, że w oświadczeniu podamy jego wysokość.

Kwota pożyczki
-

Liczba rat
-

Odsetki
-

Prowizja
-

Kwota do spłaty
-

RRSO
-

Wysokość raty
-

Minimalny okres spłaty: 2 miesięce, maksymalny okres spłaty: 48 miesięcy. Maksymalne RRSO: 127,06%.