Pożyczka od ręki online, czyli szybki ratunek na niespodziewane wydatki

Pożyczka od ręki online, czyli szybki ratunek na niespodziewane wydatki

21/02/2020

Potrzebujesz natychmiastowego zastrzyku gotówki i nie możesz czekać na długą weryfikację? Skorzystaj z oferty pożyczki od ręki, która nie wymaga stosu dokumentów i jest przelewana na konto klienta nawet tego samego dnia. Sprawdź, gdzie możesz wziąć pożyczkę od ręki i co zrobić, żeby maksymalnie przyspieszyć wypłatę gotówki.

Jak szybko wypłacana jest pożyczka od ręki online?

Pożyczki od ręki to prosty sposób na szybkie załatanie niespodziewanej dziury w domowym budżecie lub na zakup sprzętów czy usług, na które zwyczajnie nie moglibyśmy sobie pozwolić. Do wyboru mamy prywatne pożyczki od ręki, których udzielaniem zajmują się inwestorzy indywidualni, oraz szybkie pozyczki od reki dostępne w ofercie pozabankowych firm pożyczkowych. Tak zwana pożyczka od ręki do ręki charakteryzuje się prostotą wnioskowania, ograniczeniem formalności pożyczkowych i szybkością wypłaty pieniędzy.

Przed wybraniem oferty pożyczki większość klientów sprawdza, kiedy przyjdzie przelew. Jest to szczególnie istotne w sytuacji, gdy gotówka potrzebna jest dosłownie na już. Zazwyczaj nie zależy nam wtedy na budowaniu pozytywnej historii kredytowej, a szukamy raczej pożyczki od ręki na dowód i bez zaświadczeń. Świetnym rozwiązaniem będzie też pożyczka od ręki bez BIK i KRD. Choć takich ofert jest niewiele, brak weryfikacji naszych danych w bazach dłużników i Biurze Informacji Kredytowej może znacznie przyspieszyć czas akceptacji wniosku i wypłaty środków.

To kiedy wypłacona zostanie pożyczka od ręki online zależy od godzin księgowania przelewu w naszym banku. Zazwyczaj na decyzję o przyznaniu pożyczki od ręki będziemy czekać maksymalnie 15 minut, po czym nastąpi przelew środków na nasze konto. Choć brzmi to jak wytarty slogan reklamowy, to firmy rzeczywiście dokonują wypłaty pożyczki natychmiast po tym, jak klient pozytywnie przejdzie procedurę pożyczkową.

Warunki otrzymania pożyczki od ręki

Pożyczki na dowód osobisty od ręki to oferta skierowana do osób, które mają własne konto bankowe i dostęp do internetu. W przypadku pożyczki online na konto procedura wnioskowania zajmuje zaledwie kilka minut i pieniądze będą do naszej dyspozycji nawet tego samego dnia. Wśród ofert pożyczki od ręki na dowód znaleźć można także propozycje pożyczki z czekiem GIRO, czyli odbiorem pieniędzy na poczcie. W tej sytuacji nie możemy mówić o szybkiej wypłacie gotówki ale jest to dobre rozwiązanie dla klientów, których interesuje pożyczka wypłacana do ręki, a nie na konto bankowe.

Aby skorzystać z pożyczki od ręki klient musi spełnić określone kryteria. Wymagania w działających w Polsce firmach pożyczkowych mogą być mniej lub bardziej restrykcyjne, jednak podstawowe warunki do otrzymania pożyczki pozostają niezmienne. Szybka pożyczka od ręki może być udzielona osobie, która:

  • jest osobą pełnoletnią,
  • posiada ważny dowód osobisty i obywatelstwo RP,
  • posiada pełną zdolność do czynności prawnych,
  • posiada własny numer telefonu komórkowego,
  • posiadać własny adres mailowy,
  • osiąga stały dochód, pozwalający spłacić zobowiązanie w wyznaczonym terminie,
  • na stałe pracuje i mieszka Polsce

Wymóg stałego zatrudnienia nie oznacza, że pożyczka bez umowy o pracę jest całkowicie nieosiągalna. Większość pożyczkodawców akceptuje różne formy dochodów, dzięki czemu możliwa jest pożyczka na umowę zlecenie, umowę o dzieło, zasiłek czy pożyczka na alimenty od ręki. Pożyczka bez zaświadczeń od ręki zostanie udzielona bez problemu pod warunkiem, że posiadamy odpowiednią zdolność kredytową. Z tego względu pożyczka od ręki bez BIK jest oferowana tylko w niektórych firmach, natomiast pożyczka z komornikiem od ręki dostępna jest niemal wyłącznie w sektorze prywatnym.

Pożyczka od ręki przez internet. Jak zdobyć pieniądze na już?

Proces wzięcia pożyczki od ręki zamyka się w trzech krokach: znalezieniu odpowiedniej oferty, wnioskowaniu i weryfikacji, a potem wypłacie gotówki. Znalezienie dobrej pożyczki na dowód osobisty, którą rzeczywiście otrzymamy od ręki, może być kłopotliwe szczególnie dla nowych klientów.

Proces wnioskowania rozpoczyna się od wybrania kwoty pożyczki i czasu jej spłaty. Potem należy kliknąć odpowiedni przycisk przy kalkulatorze pożyczkowym, z którego korzystaliśmy (z reguły jest na nim napisane “weź pożyczkę”) i automatycznie zostaniemy przekierowani do formularza. Wystarczy w nim wpisać swoje dane, w tym m.in. dane z dowodu osobistego (seria i numer, numer PESEL), rodzaj i wysokość zarobków oraz sumę miesięcznych wydatków. Wpisanie danych o zarobkach jest równoznaczne z deklaracją, że posiadamy stały dochód umożliwiający terminową spłatę.

W niektórych przypadkach możemy zostać poproszeni o wyciąg z konta z ostatnich trzech lub sześciu miesięcy, ale pożyczkodawcy udzielający pożyczki od ręki na niewielkie kwoty rzadko o to proszą. Weryfikacja w pożyczkach od ręki polega na przelaniu na konto pożyczkodawcy symbolicznej sumy 1 gr lub 1 zł. Można także zweryfikować się jeszcze szybciej, używając nowoczesnych usług Instantor lub Kontomatik.

Co zrobić, żeby pożyczka od ręki trafiła na konto jak najszybciej?

Wiesz, że dana firma wypłaca pieniądze w ciągu 15 minut od złożenia wniosku, ale mimo wszystko obawiasz się, że coś może opóźnić przelew? Na szczęście istnieją sposoby na to, aby przyśpieszyć wypłatę lub chociaż mieć pewność, że naprawdę pożyczka natychmiast znajdzie się na naszym koncie.

Podstawowym sposobem na przyśpieszenie przelewu jest wcześniejsze zarejestrowanie się na stronie pożyczkodawcy. Dzięki temu kiedy będzie potrzebować szybkiego zastrzyku gotówki, wystarczy zalogować się na swoje konto na stronie danej firmy i wysłać wniosek. Ponieważ przeszliśmy już kiedyś proces weryfikacji, to jako sprawdzeni klienci od razu dostajemy pieniądze (chyba że w tym czasie nasza zdolność kredytowa się drastycznie pogorszyła).

Jeśli będziemy dopiero rejestrować się u wybranego pożyczkodawcy, sprawdźmy najpierw, w jakich instytucjach posiada on rachunki bankowe. Te informacje znajdziemy zazwyczaj w sekcji “pytania i odpowiedzi” na stronie firmy. Jeśli posiadamy rachunki w tych samych bankach, nie musimy martwić się o pilnowanie godzin sesji Elixir ani zastanawiać się, kiedy w końcu przyjdzie przelew. Można także skrócić czas weryfikacji, wybierając firmę, która weryfikuje klientów za pomocą nowoczesnych narzędzi. Tradycyjny przelew 1 gr od klienta do firmy w końcu także musi wyjść z naszego banku do innej instytucji w godzinach sesji, a firma nie przeleje nam pieniędzy bez weryfikacji. Jeśli zastosujemy powyższą wiedzę, to mamy 100 proc. pewności, że pożyczka od ręki trafi do nas tego samego dnia.