Pożyczka do domu - co należy o niej wiedzieć?

Pożyczka do domu – co należy o niej wiedzieć?

26/03/2020

W ofercie firm pozabankowych możemy znaleźć pożyczkę z obsługą domową. Na czym ona polega? To pożyczka udzielana w miejscu zamieszkania klienta. Formalności dopełniane są bez wychodzenia z domu, a pieniądze z pożyczki przekazywane wprost do ręki. Do kogo skierowana jest pożyczka domowa i jakie warunki należy spełnić, aby ją otrzymać?

Jak wygląda udzielenie pożyczki w domu klienta?

Pożyczka z obsługą w domu to rodzaj zobowiązania, który udzielany jest klientowi w jego miejscu zamieszkania. Osoba wnioskująca o dodatkowe pieniądze wskazuje w dokumentach, gdzie mieszka. To właśnie pod ten adres w ustalonym wcześniej z klientem terminie udaje się przedstawiciel pożyczkodawcy, aby dopełnić formalności związane z wzięciem zobowiązania. Pieniądze przekazywane są klientowi do ręki.

Spłata pożyczki domowej również odbywa się w taki sam sposób. Daty regulacji kolejnych rat pożyczki znajdziemy w harmonogramie spłaty. Jest on dołączony do umowy pożyczki oraz pozostałych dokumentów, które dotyczą zobowiązania. Znajdziemy go również w Panelu Klienta po wcześniejszym zalogowaniu się na swoje konto na stronie pożyczkodawcy. W wyznaczonym terminie przedstawiciel firmy bądź współpracujący z nią kurier przyjedzie do nas i odbierze pieniądze na rzecz spłaty pożyczki w domu.

Pamiętajmy, że pożyczka prywatna w domu klienta nie jest udzielana przez banki. Instytucje te wymagają dopełnienia formalności w placówce banku.

Jak wnioskować o pożyczkę z obsługą w domu?

Proces ubiegania się o pożyczkę do domu wygląda następująco:

 1. Wybranie parametrów pożyczki i złożenie wniosku online.
 2. Rozmowa z konsultantem.
 3. Dopełnienie formalności w naszym domu.
 4. Odbiór pieniędzy z pożyczki.
 5. Spłata zobowiązania według specjalnego harmonogramu.

Pożyczka z obsługą domową jest ogólnodostępna. Nie jest jednak oferowana przez wszystkich pożyczkodawców. Aby móc się o nią ubiegać, należy najpierw znaleźć firmę, która ma ją w swojej ofercie. Następnie wystarczy skontaktować się z wybraną instytucją. Kontakt możliwy jest zwykle zarówno mailowo, jak i telefonicznie. Zwykle część formalności możemy od razu dopełnić online, a w domu jedynie podpisać umowę i odebrać pieniądze.

Wnioskowanie o pożyczkę do domu wymaga wypełnienia formularza danymi pochodzącymi z dowodu osobistego. Warto sprawdzić ich poprawność, ponieważ wszelkie błędy mogą być powodem odrzucenia wniosku o pożyczkę. Należy również wybrać parametry pożyczki (wysokość zobowiązania oraz okres kredytowania). Ostatecznie to pożyczkodawca decyduje, czy pożyczka domowa w takiej wysokości zostanie nam przyznana.

Po przesłaniu wniosku musimy poczekać na telefon od pożyczkodawcy. Wspólnie należy ustalić dzień i godzinę odbioru pieniędzy z pożyczki. Gdy umówimy się na spotkanie, należy oczekiwać pracownika firmy pożyczkowej w domu. Podczas jego wizyty możemy ustalić, czy pożyczkę można ubezpieczyć.

Pożyczka gotówkowa z dostawą do domu – dla kogo?

Szybkie pożyczki w domu klienta sprawdzą się w przypadku osób starszych, które mają trudności z poruszaniem się. Pożyczka do domu jest także odpowiednią ofertą dla matek wychowujących na co dzień dzieci. One również często nie mają możliwości udania się do banku czy firmy pożyczkowej działającej stacjonarnie. Bez względu na to, kto ubiega się o pożyczkę do domu, należy spełnić określone warunki. Do najważniejszych z nich należą:

 • wiek minimum 18 lat;
 • pozytywna zdolność kredytowa;
 • brak zaległości finansowych wobec innych podmiotów;
 • aktywny telefon komórkowy;
 • dowód osobisty;
 • adres mailowy (zależy od firmy);
 • stały dochód (może on pochodzić z różnych źródeł).

W wyjątkowych sytuacjach pożyczkodawca może wymagać wskazania poręczyciela zobowiązania. Powinna nim zostać osoba świadoma swojej decyzji. Dlaczego? Ponieważ w sytuacji naszej niezdolności do spłaty zadłużenia, będzie musiała uregulować płatność za nas. Żyranta należy jednak wskazać wyłącznie wtedy, gdy nasza historia finansowa wygląda niekorzystnie.

Wady i zalety pożyczki domowej

Pożyczka domowa to pożyczka na dowód osobisty. Możemy ją otrzymać bez zbędnych formalności. Samodzielnie możemy wybrać ofertę z niższym RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopą oprocentowania. W ten sposób zapłacimy mniej za pożyczkę. Nie należy jednak sugerować się wyłącznie wskaźnikiem RRSO. Na całkowity koszt zobowiązania mają wpływ również inne czynniki.

Przed wyborem pożyczki domowej należy również poznać jej wszystkie wady i zalety. Jakie plusy ma pożyczka z obsługą domową? Są to:

 • wygodny proces złożenia wniosku;
 • stałe miejsce spłaty pożyczki;
 • odbiór pieniędzy bez wychodzenia z domu;
 • (zwykle) stały przedstawiciel firmy, który będzie odbierał od nas pieniądze;
 • możliwość negocjacji warunków umowy;
 • spłata pożyczki w miejscu zamieszkania.

Warto wziąć pod uwagę również minus pożyczki domowej. Nie otrzymamy jej tak szybko, jak zobowiązania przelewanego bezpośrednio na konto. W czasie pandemii koronawirusa nie jest także polecany obrót gotówką. Zaleca się transakcje bezgotówkowe. Istotnym faktem są również dodatkowe koszty, które generuje obsługa domowa. Jeśli jednak nie mamy innej możliwości wnioskowania o pożyczkę, jest to dobre rozwiązanie.