Pożyczka na dowód bez zaświadczeń

Pożyczka na dowód – czy dostanę kredyt bez zaświadczeń?

24/10/2018

Pożyczka na dowód osobisty to produkt firm pożyczkowych działających zarówno stacjonarnie, jak i online. O pożyczkę bez zaświadczeń możemy wnioskować pracując na umowę o pracę, umowę o dzieło czy otrzymując dochód z kontraktu. Ważne, aby nasze źródło dochodu było stałe. Pożyczka bez dochodu może zostać udzielona tym osobom, które chwilowo są niezdolne do pracy, ale wykazują swoją wypłacalność np. poprzez regularne płacenie rachunków.

Pożyczka na dowód osobisty – gdzie możemy ją dostać?

Instytucje pożyczkowe działające online słyną z tego, że świadczą swoje usługi w oparciu o mniej formalności niż banki. Dzięki temu sięgając np. po pożyczkę online na raty nie musimy dysponować obszerną dokumentacją dotyczącą naszej historii kredytowej. Pożyczkę otrzymamy na dowód podając we wniosku o nią najważniejsze dane osobowe.

Pożyczka na dowód jest szybkim sposobem na pozyskanie dodatkowej gotówki. Aby po nią sięgnąć wystarczy spełnić podstawowe wymagania narzucone przez pożyczkodawcę. Są nimi:

  • odpowiedni wiek (najczęściej 21 lat);
  • zdolność kredytowa;
  • aktywne konto w banku;
  • aktywny numer telefonu komórkowego.

Co ważne, pożyczka na dowód bez dochodu udzielona może zostać osobom, które np. są chwilowo niezdolne do pracy. Instytucje finansowe akceptują wyciągi z konta czy rachunki. Jeśli więc podczas procesu wnioskowania o pożyczkę udowodnimy naszą wypłacalność, bez problemu dostaniemy pożyczkę.

Czy możliwa jest pożyczka bez umowy o pracę?

Pożyczkodawcy bardzo chętnie udzielają pożyczek bez umowy o pracę. Oznacza to, że o dodatkową gotówkę mogą ubiegać się nie tylko osoby pracujące na cały etat, ale także ci, którzy pracują dorywczo. Akceptowane są umowy cywilnoprawne, dochód pochodzący z prowadzenia własnej działalności gospodarczej, a także gospodarstwa rolnego.

Pożyczka na dowód dla studenta

Studenci, którzy otrzymują regularnie stypendium, także mogą liczyć na pożyczkę. Dochód niezbędny do otrzymania pożyczki może pochodzić też z kontaktu czy otrzymywanych alimentów. Ważne, aby wnioskując o pożyczkę nie zapomnieć o zsumowaniu wszystkich wynagrodzeń. Im większy dochód, tym większa szansa na otrzymanie atrakcyjniejszej oferty pożyczki.

Gdy po podpisaniu umowy pożyczkowej zdecydujemy, że jest nam ona jednak niepotrzebna lub dotrze do nas, że w najbliższym czasie nie zyskamy dochodu, który będziemy mogli odstąpić od umowy pożyczki. Warto jest jednak poznać swoje prawa jeszcze przed podpisaniem umowy dotyczącej pożyczki na dowód, aby uniknąć ewentualnych nieporozumień.

Pożyczka bez zaświadczeń o zarobkach- jak wykazać swoją wiarygodność?

Gdy sięgamy po pożyczkę bez zaświadczeń o dochodach musimy wykazać pożyczkodawcy, jak duże wynagrodzenie otrzymujemy. Pamiętajmy, aby uwzględnić przy tym wszystkie posiadane źródła dochodu. Pożyczkodawca na podstawie tego ile zarabiamy będzie mógł stwierdzić, czy jesteśmy wypłacalni.

W celu określenia naszej rzetelności pożyczkodawcy posługują się też informacjami zamieszczonymi w bazie Biura Informacji Kredytowej. Odnotowuje ona dane o terminowym lub nieterminowym płaceniu rat pożyczek lub kredytów klientów tych instytucji. Z tej samej bazy możemy uzyskać informacje o tym, jak wysoki jest nasz Scoring BIK, czyli ile punktów mówiących o naszych możliwościach finansowych otrzymaliśmy.

Skradziony dowód osobisty – czy ktoś wyłudził pożyczkę na moje dane?

Czasem może się zdarzyć, że zgubimy dokumenty. Czy powinniśmy się obawiać, że ktoś wyłudził pożyczkę na nasze dane? Nie, jeśli w porę je zastrzeżemy. Możemy to zrobić online lub zgłaszając ich kradzież policji.

Instytucje pożyczkowe choć świadczą usługi w oparciu o minimum formalności, dokładnie sprawdzają osobę, która składa wniosek o dodatkowe pieniądze. W tym celu posługują się różnymi sposobami weryfikacji tożsamości, np. przelewem weryfikacyjnym czy kurierem. Pomocne w sprawdzeniu naszych danych osobowych jest także zaświadczenie o zarobkach, które w każdej chwili może potwierdzić nasz pracodawca. Dzięki temu ryzyko, że ktoś wyłudził pożyczkę na nasze dane, jest niewielkie.

Aby mieć pewność, że nasze dane są bezpieczne, warto skorzystać z Alertu BIK. To usługa, która powiadomi nas za pomocą wiadomości SMS o tym, że ktoś próbował wziąć na nasze dane pożyczkę lub kredyt. Alert BIK powiadomi nas również wtedy, gdy ktoś będzie chciał wyłudzić na nasze dane abonament komórkowy. Aby uruchomić powiadomienia na naszym telefonie wystarczy wypełnić formularz znajdujący się na stronie internetowej BIK, potwierdzić swoją tożsamość oraz dokonać rocznej płatności w wysokości 24 zł. Alerty BIK działają przez całą dobę.

Gdy dojdzie do sytuacji utraty dowodu osobistego, należy od razu zgłosić zajście odpowiednim organom. Zastrzegą one nasz dowód. Możemy zrobić to także samodzielnie przez internet.