Niektóre firmy udzielają pożyczek bez konta bankowego.

Pożyczka bez konta bankowego i przelewania grosza

05/12/2018

Pożyczka bez własnego konta bankowego to oferta firmy pozabankowych. W ramach niej możemy wnioskować o dodatkowe pieniądze nie posiadając rachunku ROR. Sięgając po pożyczkę bez przelewu grosza weryfikacja tożsamości pożyczkobiorcy odbywa się np. za pomocą kuriera. Szybka pożyczka bez przelewu grosza ma kilka zalet. Jedną z nich jest to, że nie musimy posiadać konta w banku, aby ubiegać się o pożyczkę.

Pożyczka bez własnego konta bankowego – czy jest możliwa?

Pożyczka bez konta w banku skierowana jest do osób, które nie posiadają aktywnego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Pamiętajmy, że pożyczki bez własnego konta nie dostaniemy w banku. Taki rodzaj pożyczki oferują wyłącznie instytucje pozabankowe.

Pożyczką bez weryfikacji konta bankowego może być pożyczka bez przelewania grosza. Znajdziemy ją m.in. w ofercie Ratado.pl. Warto jednak dokładnie sprawdzić pozostałe oferty pożyczkodawców, aby znaleźć pożyczkę maksymalnie dopasowaną do swojej zdolności kredytowej, którą samodzielnie możemy zwiększyć.

Pożyczka bez weryfikacji konta bankowego – zalety

Pożyczka bez weryfikacji rachunku bankowego jest przyznawana na dowód Dlatego istotne jest, aby wnioskując o nią podać wszystkie najważniejsze dane pochodzące właśnie z tego dokumentu. Pożyczki bez przelewania grosza posiadają jeszcze kilka istotnych zalet. Oto one:

  • pożyczkodawca nie widzi naszej historii kredytowej, nie musimy się więc obawiać, że nasz wniosek zostanie od razu odrzucony przez niekorzystną historię płatności;
  • nie musimy posiadać na koncie złotówki czy nawet grosza, które byłyby potrzebne do wykonania przelewu weryfikacyjnego;
  • pożyczkodawca nie będzie wiedział, jakie mamy wpływy na konto (pamiętajmy, że wysokość naszego dochodu może być jednak sprawdzona);
  • nie mając konta w banku nie musimy go specjalnie zakładać, aby złożyć wniosek o pożyczkę.

Weryfikacja tożsamości a pożyczki bez przelewu grosza

Wnioskowanie o pożyczkę bez konta bankowego polega na tym, że nasza tożsamość nie jest weryfikowana na podstawie informacji przypisanych do naszego ROR. W jaki sposób pożyczkodawcy sprawdzają więc naszą tożsamość? Korzystają np. z:

  • pomocy kuriera – przyjeżdża on pod wskazany we wniosku pożyczkowym adres i w imieniu naszego pożyczkodawcy sprawdza dane zawarte w formularzu z tymi, które znajdują się w naszych dokumentach. W jego obecności podpisujemy umowę, którą pracownik firmy kurierskiej dostarcza do rąk naszego pożyczkodawcy;
  • telefonu – pożyczkodawca może zadzwonić pod wskazany we wniosku numer telefonu i zapytać o dane, które zostały we wniosku zawarte.

Pożyczka na poczcie – jak sprawdzić pożyczkobiorcę?

Osoby wnioskujące o pożyczkę bez konta bankowego pieniądze z niej mogą odebrać na poczcie. Jak tego dokonać? Wystarczy, że wypełniając wniosek o dodatkowe pieniądze wybiorą czek GIRO jako formę wypłaty gotówki.

Czek GIRO to dokument, stanowiący formę odebrania gotówki z pożyczki. Powinniśmy się udać z nim na pocztę. Nasze dane zostaną sprawdzone przez pracownika placówki, następnie wypłacona zostanie nam gotówka z pożyczki. Jest to bardzo wygodna opcja dla osób starszych, które zwykle nie posiadają konta w banku. Zwróćmy jednak uwagę na to, że nie każda firma pożyczkowa oferuje możliwość odbioru pożyczki za pomocą czeku GIRO.

Szybka pożyczka bez przelewu grosza w Ratado – warunki

Firma Ratado.pl oferuje możliwość wnioskowania o szybką pożyczkę online na korzystnych warunkach. Osoby ubiegające się o pożyczkę powinny wykazać się pozytywną oceną punktową BIK. Ponadto powinny:

  • posiadać od 20 do 80 lat;
  • nie tkwić w spirali zadłużenia;
  • posiadać stały adres zamieszkania na terenie RP;
  • mieć stałe dochody, które należy udokumentować.

Pamiętajmy, że każdy pożyczkobiorca ma możliwość odstąpienia od podpisanej umowy pożyczki. Zmiana decyzji o przyjęciu dodatkowej gotówki powinna nastąpić w ciągu 14 dni od momentu podpisania przez nas dokumentów. Nie musimy tłumaczyć się z tego, dlaczego nie chcemy jednak pożyczki. Rezygnacja z niej to nasze prawo.

Kwota pożyczki
-

Liczba rat
-

Odsetki
-

Prowizja
-

Kwota do spłaty
-

RRSO
-

Wysokość raty
-

Minimalny okres spłaty: 2 miesięce, maksymalny okres spłaty: 48 miesięcy. Maksymalne RRSO: 127,06%.