Instytucje pozabankowe honorują wszystkie formy zatrudnienia.

Pożyczka bez umowy o pracę – czy dostanę kredyt na umowę zlecenie?

02/01/2019

Pożyczkę bez umowy o pracę dostaniemy w firmach pożyczkowych, które stawiają na minimum formalności. Akceptują one dochód pochodzący np. z umowy o dzieło czy kontaktu. Udzielają także pożyczek dla emerytów i rencistów czy pożyczek na świadczenia rodzinne i socjalne. Aby wnioskować o taki produkt finansowy, należy spełnić określone warunki. Jakie? O tym dowiesz się w poniższym tekście!

Jakie formy zatrudnienia oprócz umowy o pracę akceptują firmy pożyczkowe?

Instytucje pożyczkowe działają w oparciu o minimum formalności. Dzięki temu nie potrzebują do przyznania pożyczki przez internet zaświadczenia o dochodach pochodzących z umowy o pracę.

Firmy pożyczkowe akceptują dochody pochodzące z:

  • umowy zlecenia;
  • kontraktów;
  • stypendium;
  • renty czy emerytury;
  • świadczeń socjalnych lub rodzinnych.

Kredyt na umowę o pracę w banku czy firmie pożyczkowej?

Zarówno w banku, jak i formie pożyczkowej, otrzymamy pożyczkę posiadając dochód pochodzący z umowy o pracę. Jeśli jest on wysoki, a my potrzebujemy dużo gotówki, warto skorzystać z oferty banku. Sięgając w nim po gotówkę będziemy musieli wskazać jej cel, a także dopełnić szczegółowych formalności. Istotne dla tej instytucji będzie także wskazanie żyranta w momencie, jeśli nasza zdolność kredytowa będzie niska. Musimy pamiętać, że jeśli cechuje nas negatywna historia kredytowa, kredyt na umowę o pracę może nie zostać nam przyznany.

Instytucje pożyczkowe udzielają pożyczki z minimum formalności bez podania jej celu. O dodatkową gotówkę możemy wnioskować bez wychodzenia z domu. Jeśli nie mamy więc czasu na wypełnianie dokumentów, skorzystajmy z pożyczki online. Może ona zastąpić kredyt bankowy.

Czy pożyczka bez pracy jest możliwa?

Jak wiadomo, wnioskowanie o pożyczkę możliwe jest tylko wtedy, gdy posiadamy stały dochód. Nie każdy jednak jest zatrudniony na umowę o pracę. Czy pożyczka bez pracy jest możliwa? Niestety nie. Nawet jeśli nie posiadamy stałego zatrudnienia, wnioskując o pożyczkę powinniśmy wykazać stały dochód. Na szczęście firmy pożyczkowe akceptują jego różne formy, w tym stypendium czy kontrakt np. marynarski.

Pożyczka dla emeryta a weryfikacja BIK

Wśród licznych ofert pożyczkodawców możemy dojrzeć wysoką granicę wieku lub (nieco rzadziej) jej brak. Oznacza to, że o pożyczkę mogą wnioskować osoby starsze, takie jak emeryci czy renciści.

Składając wniosek o pożyczkę muszą oni wykazać otrzymywany dochód. Jest on w pełni akceptowany przez pożyczkodawców, ponieważ wpływa na ich konto regularnie. Do sprawdzenia scoringu BIK rencistów i emerytów firmy pożyczkowe stosują te same metody co do określenia wypłacalności innych klientów. Sprawdzają stan ich konta (o ile je posiadają), weryfikują ich dane za pomocą telefonu czy udzielając pożyczki za pomocą czeku GIRO.

Pożyczka na świadczenia rodzinne – gdzie jej szukać?

Pożyczką bez umowy o pracę jest również pożyczka na świadczenia rodzinne czy socjalne. Do świadczeń rodzinnych zaliczamy:

  • zasiłek;
  • dodatki do zasiłku;
  • świadczenia opiekuńcze lub rodzicielskie;
  • zasiłek dla opiekuna.

Świadczenia socjalne to wszelkie środki, które pracodawca gromadzi na specjalnym koncie bankowym, w celu wykorzystania ich jako wsparcie dla potrzebujących pracowników. Oba rodzaje pożyczki znajdziemy w ofercie firm pożyczkowych działających zarówno stacjonarnie, jak i online. Nie tylko pomogą osobom biedniejszym dopasować wysokość pożyczki, ale także ułożą harmonogram spłaty pożyczki w taki sposób, aby spłata odbywała się regularnie.