Pożyczki ratalne – dlaczego warto z nich korzystać?

Pożyczki ratalne – dlaczego warto z nich korzystać?

27/12/2016

Comiesięczne wynagrodzenie, renta czy emerytura nie zawsze pokrywa wszystkie potrzeby. Czasami chcemy pozwolić sobie na dłuższy wyjazd, kupić nową lodówkę albo – z przymusu – naprawić auto, bo znowu przytrafiła się niespodziewana awaria. W takiej sytuacji nasz budżet ratują pożyczki ratalne. Warto z nich korzystać, ponieważ są wsparciem, którego wówczas potrzebujemy.

Pożyczki ratalne – idealne na większe potrzeby

Pożyczki na raty są najlepszym wsparciem domowych finansów, kiedy na koncie albo w portfelu zabraknie nam pieniędzy. Pozwalają pożyczyć większe kwoty, dlatego nawet wyjazd za granicę czy zakup nowoczesnego kina domowego nie będzie niemożliwym do zrealizowania marzeniem. Kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych pozwoli nam urzeczywistnić plany i cieszyć się ratunkiem finansowym wtedy, kiedy jest nam najbardziej konieczny.

Szybki i wygodny proces pożyczania

Niezaprzeczalną zaletą pożyczek ratalnych jest szybkość i wygoda pożyczania. W jaki sposób starać się o potrzebną kwotę? Po znalezieniu korzystnej dla nas oferty, musimy tylko wypełnić wniosek aplikacyjny, dokonać weryfikacji naszych danych oraz poczekać na decyzję.

Pożyczkodawcy dbają o zadowolenie klientów, ponieważ muszą zabiegać o swoją pozycję na rynku usług pozabankowych. Z tego powodu starają się jak najszybciej udzielić odpowiedzi, przesyłając odpowiedź SMSem bądź e-mailem. Jeśli decyzja jest pozytywna, pożyczkobiorca może spodziewać się niemal błyskawicznego przelewu. Wiele instytucji pożyczkowych daje także możliwość odbioru pieniędzy na poczcie. Niektórzy korzystają z takiej opcji, ponieważ chcą otrzymać pieniądze do ręki i od razu właściwie je rozdysponować.

Rozsądnie rozłożone płatności

Warto korzystać z pożyczek na raty, ponieważ nie jesteśmy zobowiązani do jednorazowej spłaty zaciągniętej kwoty. Wręcz przeciwnie, możemy ją rozłożyć na wygodne dla budżetu raty, nie martwiąc się, że nasze finanse zostaną zbyt mocno obciążone. Pożyczkodawcy dają możliwość wyboru nawet 30-miesięcznego okresu kredytowania, dlatego comiesięczne płatności będą naprawdę niewysokie.

Nie będziemy musieli rezygnować z przyjemności ani z niepokojem czekać na koniec miesiąca, aby kolejne wpływy znalazły się na koncie. Nasz budżet będzie bezpieczny, a my zrealizujemy swoje plany. Przed podpisaniem umowy warto dokładnie zapoznać się z warunkami konkretnej oferty. Instytucje pozabankowe wielokrotnie starają się skusić klientów, dając im dodatkowe bonusy. Czasami np. warto jest spłacić pożyczkę szybciej, na chwilę zaciągając pasa, aby być zwolnionym z dodatkowych opłat.

Bogata oferta pożyczek

Co ważne, pożyczkobiorcy nie mają do wyboru oferty jednego pożyczkobiorcy. Wręcz przeciwnie, mogą wręcz przebierać między propozycjami, poszukując pożyczki, która spełni ich potrzeby i oczekiwania. Najlepiej jest korzystać z wygodnych porównywarek pożyczek, które z miejsca wskażą nam warte uwagi oferty. Oszczędzimy czas i podpiszemy umowę, która faktycznie odzwierciedli wszystkie nasze wymogi. Pożyczki na raty są pomocą, z której można bez obaw korzystać.